stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Muzea Katowic Drukuj
wtorek, 06 marca 2018 13:39

Na mapie Katowic przybędzie nowa jednostka o profilu kulturalnym .

Już parę lat temu utworzono filię Muzeum Historii Katowic.

W dawnym mieszkaniu Barbary i Stanisława Ptak przy ulicy Kopernika . W mieszkaniu funkcjonuje Dział Teatralno-Filmowy z bogatą ekspozycją projektów i prac Barbary Ptak , słynnej kostiumolog .

W jednym z mieszkań przy ulicy Kościuszki / róg Rymera/ znajduje się muzeum - Dział Grafiki im. Pawła Stellera .

Przy ulicy Krzywej 4 mieści się prywatne muzeum Historii Gitary .

Kolejnym przystankiem „muzealnym” jest Muzeum Archidiecezialne przy ulicy Jordana 39 - muzeum sztuki religijnej zwiazane z historią kościoła i mieszkańców Górnego Śląska .

Kolejnym miejscem jest Muzeum Historii Katowic przy ulicy Szafranka .

Aleja Korfantego 3 to Muzeum Śląskie mieszczące się w dawnym Hotelu Grand, który powstał w roku 1899 . Kamienica kilkakrotnie zmieniała właściciela , by w roku 1984 przejęło ją Muzeum Śląskie .

Najnowsze zamierzenia katowickiego ratusza to zakup domu przy ulicy Kościuszki 165, domu w którym mieszkał i tworzył Wojciech Kilar.Przeznaczenie nie jest jeszcze skonkretyzowane - wiadomo że będzie tu zlokalizowana jednostka o profilu kulturalnym w postaci placówki muzealnej bądż ośrodka muzyki. Jak wiadomo to właśnie w Katowicach skomponował artysta obok genialnych kompozycji symfonicznych muzykę do ponad 130 filmów - takich dzieł jak Drakula , Pianista ,Pan Tadeusz i wiele innych.

 
Copyright © 2020 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

Jakość powietrza na 1000-leciu