Start Strona główna lista artykułów Powstaje kompleks wodny na stawie Maroko na os. Tysiąclecia

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Powstaje kompleks wodny na stawie Maroko na os. Tysiąclecia Drukuj
czwartek, 12 lipca 2018 12:13

Coraz bliżej zakończenia dużej inwestycji na os. Tysiąclecia. Staw Maroko już teraz wygląda inaczej, a prace jeszcze trwają. Nowy kompleks wodny za niecałe 1,6 mln zł jest gotowy w połowie.


Z pływających pomostów dla wędkarzy korzystają już nie tylko wędkarze. Mieszkańcy chętnie opalają się nad stawem Maroko. Na boisku do kajak polo można też zobaczyć trenujących już zawodników. Prace nad nowym kompleksem trwają od kilku miesięcy. Inwestycja jest zrealizowana w połowie. Brakuje jeszcze części pomostów wędkarskich, trybun i pochylni, czyli tzw. slipu, dzięki któremu wodowanie łódek będzie się odbywało sprawnie. Z kompleksu na stawie Maroko będą korzystali harcerze, sekcja kajak polo, żeglarska i koło wędkarskie. Działające w tym miejscu podmioty mają się również zając utrzymaniem nowej infrastruktury. Wszystkie elementy na wodzie zostały wykonane z modułowych pomostów pływających. Cała inwestycja kosztuje ok. 1,58 mln zł brutto. Realizuje ją firma Krisbud Sp. z o. o. z Trzebini.

Otwarcie kompleksu powinno odbyć się pod koniec sierpnia.

 

Źródło: katowice24.info

 
Copyright © 2020 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

Jakość powietrza na 1000-leciu