Start Strona główna lista artykułów Trwa zbiórka starych zdjęć os. Tysiąclecia

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Trwa zbiórka starych zdjęć os. Tysiąclecia Drukuj
poniedziałek, 13 sierpnia 2018 07:40

Jeśli macie w swoich domowych archiwach stare zdjęcia os. Tysiąclecia, możecie pomóc stworzyć wystawę fotograficzną. Jej wernisaż odbędzie się w połowie września.

 

 

Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży Korczak przygotowuje akcję upamiętniającą budowę i początki Osiedla Tysiąclecia. Z tej okazji 15 września wykład na temat powojennego modernizmu w Katowicach oraz historii powstania Tysiąclecia wygłosi dr. Ryszard Nakonieczny. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11 w Filii nr 25 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul Bolesława Chrobrego 2). Potem odbędzie się spacer alejkami tzw. Górnego Tysiąclecia.

Akcja zakończy się wernisażem wystawy fotograficznej złożonej z historycznych i współczesnych zdjęć osiedla w budynku dyrekcji SM Piast (ul. Zawiszy Czarnego 8).

Każdy może pomóc w stworzeniu wystawy. Jeśli macie archiwalne fotografie Tysiąclecia, ich skany możecie przysyłać do 31 sierpnia na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Źródło: katowice24.info

 
Copyright © 2020 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

Jakość powietrza na 1000-leciu