Start Strona główna lista artykułów Święto narodowe 12 listopada. Będzie dodatkowy dzień wolny

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Święto narodowe 12 listopada. Będzie dodatkowy dzień wolny Drukuj
czwartek, 25 października 2018 07:57

12 listopada będzie świętem narodowym i dniem wolnym od pracy. Wczoraj Sejm przegłosował projekt ustawy złożony przez posłów Prawa i Sprawiedliwości.


Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości potrwają dzień dłużej. 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy Sejm przyjął wczoraj ustawę w tej sprawie. Projekt został złożony przez grupę posłów Prawa i Sprawiedliwości w poniedziałek, a już we wtorek trafił na posiedzenie Sejmu. Jak uzasadniali autorzy projektu, „11 listopada 2018 r. przypada w niedzielę, dlatego też iniejsza ustawa epizodyczna ustanawia dodatkowy dzień wolny od pracy na dzień 12 listopada 2018 r., który będzie Świętem Narodowym. Dodatkowy wolny dzień pozwoli Rodakom na godne uczczenie 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości„.

12 listopada - nowe święto narodowe

Ustawa została przegłosowana we wtorek. Za projektem ustawy głosowało 233 posłów, 105 było przeciw, 77 wstrzymało się od głosu. Oznacza to, że poniedziałek, 12 listopada, będzie dniem ustawowo wolny. Jednak nie będą w nim obowiązywały zasady takie jak w niedziele wolne od handlu. Ponadto świadczenia opieki zdrowotnej w szpitalach i ambulatoriach będą wykonywane zgodnie z zaplanowaną kolejnością. Otwarte mają być również apteki.

Źródło: katowice24.info

 
Copyright © 2020 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

Jakość powietrza na 1000-leciu