Start Strona główna lista artykułów Rekordowa pula nagród w Intel Extreme Masters

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Rekordowa pula nagród w Intel Extreme Masters Drukuj
piątek, 08 lutego 2019 11:22

Prawie 10 mln zł będzie do wygrania podczas tegorocznej edycji Intel Extreme Masters.

 

Po raz kolejny impreza rozłożona zostanie na dwa weekendy. Oprócz zawodów e-sportowych, odbędą się m.in. targi oraz konferencja dla przedstawicieli firm z branży.

– To impreza, która dała wielki rozgłos naszemu miastu. Zaznaczyliśmy się mocno na mapie e-sportowej świata. Wiele firm pyta o możliwość zaistnienia w naszym mieście ze swoimi działaniami rozwojowymi czy testowymi – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Impreza odbywa się w Katowicach po raz siódmy, a po raz szósty w Spodku najlepsi zawodnicy będą rywalizować o tytuł mistrza świata i duże pieniądze.

– To jest zwieńczenie 13. sezonu naszych rozgrywek. Zorganizowanie takiej imprezy jest możliwe dzięki współpracy ESL, miasta Katowice i Intela – mówi Aleksander Szlachetko, dyrektor zarządzający ESL Polska.
Tym razem zawodnicy rywalizować będą w gry Counter Strike: Global Offensive (pula nagród 3,85 mln zł), StarCraft II (1,54 mln zł) i Dota 2 (1,155 mln zł). Odbędzie się także turniej dodatkowy w Fortnight  z pulą nagród 1,5 mln zł.

Rozgrywkom towarzyszyć będą targi IEM Expo w MCK poświęcone esportowi. Uczestnicy będą mogli w praktyce sprawdzić najnowsze technologie dla graczy komputerowych, jak również wziąć udział w otwartych turniejach i konkursach esportowych.

Wstęp na wydarzenie jest darmowy, ale chętni mogą kupić bilety uprawniające m.in. do pierwszeństwa w wejściu do Spodka.

Intel Extreme Masters odbędzie się w dniach 20-24 lutego oraz 28 lutego-3 marca.

 

 

Źródło: katowice24.info

 
Copyright © 2020 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

Jakość powietrza na 1000-leciu