Start Strona główna lista artykułów Sportowy Uniwersytet Seniora

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Sportowy Uniwersytet Seniora Drukuj
poniedziałek, 25 marca 2019 07:51

"Sportowy Uniwersytet Seniora" - to upowszechnianie i promowanie aktywności fizycznej oraz integracja społeczna osób starszych, mieszkańców Katowic.


Zajęcia skierowane są do osób po 60 roku życia - mieszkańców Katowic, celem zachęcenia do aktywności fizycznej dostosowanej do wieku i poziomu sprawności.

Aktywność fizyczna przeciwdziała regresowi motoryczności człowieka i łagodzi ciężar przykrego procesu starzenia się. Wśród licznych przeszkód, utrudniających ludziom starszym czynne uczestrnictwo w aktywności fizycznej. Starość w świadomości społecznej jawi się jako spadek sił fizycznych i psychicznych, stan ułomności, zniedołężnienia i niezdolności do samodzielnego życia. Jednym z najważniejszych czynników umożliwiających tzw. "pomyślne starzenie się" jest regularna aktywność ruchowa. Według wytycznych ekspertów WHO, dotyczących propagowania aktywności fizycznej wśród osób starszych definiowana jest jako wszystkie czynności w życiu codziennym, związane z ruchem, włączając w to pracę, odpoczynek, ćwiczenia i uprawianie sportu.


 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: senior.katowice.pl

 
Copyright © 2020 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

Jakość powietrza na 1000-leciu