stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Industriada 2019 Drukuj
piątek, 31 maja 2019 07:21

Przemarsz orkiestry górniczej ulicami Katowic, industrialny polonez, pomarańczowy toast, seans filmowy z muzyką na żywo i warsztaty dla rodzin - to w wielkim skrócie program imprezy, która odbędzie się 31 maja w centrum Katowic. Wydarzenie jest zapowiedzią zbliżającego się Święta Szlaku Zabytków Techniki, czyli Industriady.


 

Tegoroczna Industriada odbędzie się 7, 8 i 9 czerwca, natomiast już w ten piątek, 31 maja, w centrum Katowic, odbędzie się wydarzenie zapowiadające Święto Szlaku Zabytków Techniki.

Wydarzenie rozpocznie przemarsz orkiestry górniczej, która przejdzie ze skrzyżowania ulic Mickiewicza i Stawowej na plac przed Galerią Katowicką. Na placu zaplanowano m.in. industrialnego poloneza, który poprowadzą wielcy przemysłowcy – Georg Giesche, Guido Henckel von Donnersmarck, Daisy von Pless i Joanna Gryzik von Schomberg-Godula.

W programie warsztaty tańca robotów, konkurs „Jaki to zabytek techniki?”, będą też Aleja Industrialnych Gwiazd, pamiątkowe fotościanki, warsztaty tworzenia kotylionów i pomarańczowych boa, warsztaty malowania buzi „węglem” i „smarem” oraz strefa relaksu.

Na placu będzie też działać punkt INDU Info, w którym będzie można zdobyć program nadchodzącej Industriady czy zaopatrzyć się w darmowe bilety na przejazd Kolejami Śląskimi w dniu 8 czerwca.

Finałem wydarzenia będzie seans filmowy z muzyką na żywo. W towarzystwie jazzowego tria będzie można zobaczyć „Dzisiejsze czasy” (ang. „Modern Times”) – jeden z ostatnich filmów niemych Charliego Chaplina – satyrę na życie społeczeństwa przemysłowego, w której Chaplin gra robotnika imającego się różnych zawodów.

Dodatkowo w trakcie imprezy w Galerii Katowickiej, na poziomie 0, odnajdziemy stoiska przygotowane przez Park Tradycji z Siemianowic Śląskich, Szyb Maciej i Kopalnię Guido z Zabrza oraz Muzeum Energetyki z Łazisk Górnych.

 

Pełny program na stronie: industriada.pl

 

Źródło: naszemiasto.pl

 
Copyright © 2020 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

Jakość powietrza na 1000-leciu