Start Strona główna lista artykułów Złombol - 13. edycja - kierunek Irlandia

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Złombol - 13. edycja - kierunek Irlandia Drukuj
środa, 26 czerwca 2019 12:19

Złombol to kilkudniowy, turystyczny, etapowy rajd charytatywny polegający na pokonaniu ok. 2500 km (w jedną stronę) pojazdem o socjalistycznej/komunistycznej produkcji lub konstrukcji.


Odbywa się corocznie w okresie wakacyjnym, a pierwszy rajd odbył się w 2007 roku. Start ma zawsze miejsce z Katowicach i prowadzi do różnych miejsc w Europie, Azji czy Afryce.

Uczestnicy mają za zadanie sprzedać powierzchnię reklamowa swoich pojazdów darczyńcą z minimum 2000 PLN - całość kwoty trafia na konto rajdu Złombol. W rajdzie nie ma sponsorów, zgłoszone załogi muszą same pokryć koszty wyjazdu i przygotowania do wyprawy. Organizatorzy wyjazdu nie zarabiają na akcji Złombol, poświęcamy swój wolny czas na jego organizację. Ta zasada pozostanie taka sama aż do ostatniej kropli ropy na ziemi.

Po zakończeniu zbiórki, team Złombol jeździ do domów dziecka i konsultuje z podopiecznymi oraz wychowawcami ich potrzeby. Przy współpracy z kadrą wybierają dzieci i młodzież, które skorzystają z kursów językowych, sportowych czy usamodzielniających, które pomogą znaleźć pracę podnosząc kwalifikacje. Od kilku lat dzieci wyjeżdżają na wycieczki fakultatywne i dwutygodniowe kolonie nad morze lub w góry. Przez 12 lat działań udało się uszczęśliwić 3275 dzieci z 90 domów dziecka.

Po raz 13-ty wyruszymy z Katowic dla dzieci z domu dziecka, tym razem do Irlandii!

29.06.2019 ponad 450 aut będzie opuszczało plac Sławika i Antalla przed Spodkiem, włączając się do ruchu na aleję Roździeńskiego objeżdżając rondo i kierując się do trasy DK86. Utrudnienia potrwają od godziny 11.55 do 13.30.


(kliknij aby dowiedzieć się więcej)

 

Źródło: katowice.eu

 
Copyright © 2020 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

Jakość powietrza na 1000-leciu