Start Strona główna lista artykułów Lato 2022 - Osiedle Tysiąclecia i okolice

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Lato 2022 - Osiedle Tysiąclecia i okolice Drukuj
środa, 22 czerwca 2022 10:00

Przedstawiamy propozycje na rodzinny wypoczynek: ciekawe atrakcje sportowe, kulturalne oraz przyrodnicze na Osiedlu Tysiąclecia i w jego okolicach. 


  • STAW MAROKO

Staw Maroko od dawna cieszy się dużą popularnością – i to zarówno wśród żeglarzy, jak i wszystkich mieszkańców okolicy. Jest to świetne miejsce na wycieczkę rowerową, pieszą, piknik rodzinny czy wędkarstwo. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od wieku. Może ktoś lubi wędkować z synem czy ćwiczyć jogę na świeżym powietrzu. To także świetny sposób na chwilę odprężenia i korzystania z uroków otaczającej przyrody. Spędzanie tutaj czasu wolnego to czysta przyjemność.

Lokalizacja: https://goo.gl/maps/nJCAcexASRy7iC7G6

  • BOISKO ORLIKI

Czas na rodzinny mecz piłkarski! Boisko Orliki jest idealnym miejscem do aktywnego wypoczynku, z którego zawsze mogą skorzystać mieszkańcy Osiedla Tysiąclecia. Boisko jest wielofunkcyjne do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki. Istnieje możliwość wynajęcia boiska oraz sprzętu sportowego.

Lokalizacja: https://goo.gl/maps/5XaX3gxJhUVb9Arg9

  • WODNY PLAC ZABAW

Wodny plac zabaw na osiedlu Tysiąclecia to wspaniałe miejsce dla wszystkich mieszkańców. Plac jest podzielony na strefy dla młodszych i starszych dzieci. Na jego terenie są urządzenia wodne z dyszami i tryskaczami i fontannami, m.in.: armatka wodna, kwiatki nabierające wodę i gejzer ziemny. Cała strefa placu jest ogrodzona i wyposażona w szatnie, stojaki na rowery oraz ławki, leżaki i inne miejsca wypoczynku, pozwalające na relaks i odpoczynek. Wodny plac zabaw jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich codziennie w godzinach 10:00 - 20:00.

Lokalizacja: https://goo.gl/maps/zhUgo7nKvMvHVuHX8

  • PARK ŚLĄSKI

Park Śląski - to unikatowa „oaza zieleni” zlokalizowana w Chorzowie. Park Śląski zajmuje powierzchnię 620 hektarów i jest prawie dwa razy większy od nowojorskiego Central Parku! Każdy znajdzie tu coś dla siebie: od relaksujących spacerów po imprezy masowe. Nagromadzenie atrakcji w Parku zaskakuje. Są tu m.in.: Planetarium Śląskie (największe i najstarsze w Polsce), Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny", kolejka linowa „Elka”, Stadion Śląski, Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko (największe w Polsce), Śląski Ogród Zoologiczny oraz Rosarium. A dużo klimatycznych kawiarni i restauracji wprawiają w wakacyjny nastrój i pozwalają fajnie spędzić czas z rodziną, lub zrelaksować się przy lampce wina, czy filiżance dobrej kawy. Można tutaj spędzić nawet cały dzień – teren jest naprawdę rozległy i pełen atrakcji.

Lokalizacja: https://g.page/ParkSlaski?share

  • KOLEJKA LINOWA "ELKA"

Kolejka linowa „Elka” , najdłuższa kolej nizinna w Europie. Jej trasa wiedzie od Stadionu Śląskiego, aż do wesołego miasteczka. Podczas przejażdżki „Elką” można podziwiać Park z zupełnie innej perspektywy. Z lotu ptaka widać ogrom parkowej przyrody oraz można podziwiać większość parkowych obiektów.

Lokalizacja: https://goo.gl/maps/tuwRH2PN2KZsE6MW7

  • PLANETARIUM ŚLĄSKIE

Jedną ze słynnych wizytówek regionu jest Planetarium w Chorzowie. Zmodernizowana placówka jest największym miejscem tego typu w Polsce i jednym z najnowocześniejszych w Europie. Planetarium pozwala na udział w podróżach kosmicznych, które otwierają nowe okno na Wszechświat. Pozwoli też „na własnej skórze” doświadczyć tego, co czuje kosmonauta w startującej rakiecie. Znajdują się tam symulatory lotów w kosmos, kolumna pogodowa i pokoje klimatyczne w których można przeżyć różne zjawiska przyrodnicze, w tym trzęsienie ziemi. W Planetarium spędzić można niezapomniany, rodzinny czas na kreatywnej zabawie i nauce.

Lokalizacja: https://goo.gl/maps/bH235Gm2Td9VpcNt8

  • LEGENDIA ŚLĄSKIE WESOŁE MIASTECZKO

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko to atrakcja numer 1 na Śląsku i zarazem największy tematyczny park rozrywki w Polsce! Od blisko 60 lat zapewnia doskonałą zabawę gościom w każdym wieku. Na 26 ha, w pięknym otoczeniu zieleni i w sąsiedztwie klimatycznego jeziora, zlokalizowanych jest ponad 40 atrakcji, w tym dziecięcych, familijnych oraz ekstremalnych. Odwiedź Legendię i odkryj Świat Magicznej Zabawy!

Lokalizacja: https://goo.gl/maps/JRegLQsRLYutsGws7


щоб прочитати текст українською, клікніть сюди

 
Copyright © 2024 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.