Start Strona główna lista artykułów Nastoletni grafficiarze złapani na gorącym uczynku

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Nastoletni grafficiarze złapani na gorącym uczynku Drukuj
piątek, 19 stycznia 2024 12:00

Czujne oko, gorliwość i szybka reakcja gospodarzy budynków, zlokalizowanych w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej „Piast” w Katowicach, doprowadziły do ujęcia nastoletnich grafficiarzy, którzy od kilku dni dewastowali budynki na Osiedlu Tysiąclecia. Oprócz wysokiej grzywny grozi im kara pozbawienia wolności.Sylwestrowy wieczór okazał się pechowy dla dwójki nastoletnich grafficiarzy, powiązanych z licznymi dewastacjami na terenie Osiedla Tysiąclecia. Ich niedopuszczalne zachowanie zostało zaobserwowane przez gospodarzy budynków, którzy bez chwili wahania zgłosili akt wandalizmu odpowiednim służbom, jednocześnie odcinając drogę ucieczki sprawcom czynu. Sprawnie przebiegająca współpraca pracowników Spółdzielni i Policji zaowocowała ujęciem  grafficiarzy, którzy zostali ukarani i obciążeni kosztami usunięcia skutków dewastacji, opiewającymi na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Niezbędnymi elementami układanki, pozwalającymi  na powiązanie przyłapanych na gorącym uczynku nastolatków z innymi „dziełami sztuki” okazały się być nagrania z monitoringu, funkcjonującego na Osiedlu Tysiąclecia.

Wszystkim tym, którym zdarzyło się zapomnieć lub pomylić znaczenia wandalizmu ze sztuką przypominamy, że uprawianie sztuki ulicznej bez zgody właściciela nieruchomości, jest zawsze aktem wandalizmu. Należy rozgraniczyć grubą kreską graffiti i street art. Bezprawne naniesienie „wytworu artysty”  jest równoznaczne z niszczeniem cudzej rzeczy, opisanym w art. 63a oraz art. 124 kodeksu wykroczeń.

Apelujemy o rozwagę i zaprzestanie tego typu działań. Pamiętajmy, że istnieją miejsca przeznaczone do eksponowania własnej sztuki oraz miejsca, w których nie możemy jej samozwańczo nanosić.

 
Copyright © 2024 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.