Start Strona główna lista artykułów Wiosną ruszy Metrorower

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wiosną ruszy Metrorower Drukuj
czwartek, 22 lutego 2024 08:00

Coraz bliżej uruchomienia systemu Metroroweru. Dzięki nim będziemy mogli poruszać się nowym rowerowym systemem po miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W miastach, w tym w Katowicach, zaczęły pojawiać się oznaczenia pod stacje Metroroweru.


Już wkrótce będziemy mogli wsiąść na rowery IV generacji i dotrzeć do różnych miejsc w Katowicach, a także w sąsiednich miastach. W 2024 roku w wielu miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii nie będą już funkcjonowały miejskie systemy rowerowe, a zastąpi je jeden wspólny – Metrorower.

Ma być to największy system roweru miejskiego w Polsce. Wprowadzenie rowerów do 31 miast GZM będzie odbywało się w trzech etapach, a łącznie będzie dostępnych 7000 rowerów i 924 stacje. Pierwszy raz z rowerów mamy skorzystać już w marcu. W pierwszym etapie dostępnych będzie 1260 rowerów w 8 miastach. Miasta z I etapu Metroroweru to: Katowice, Sosnowiec, Gliwice, Chorzów, Zabrze, Tychy, Czeladź oraz Siemianowice Śląskie.

Aby wypożyczyć rower trzeba będzie mieć aplikację Transport GZM lub NextBike. Stacje zmienią się w miejsca parkingowe, a rowery będzie można odstawiać w inne miejsca za dodatkową opłatą. Będą również naliczane kary. Użytkownicy będą mieli dostępną mapę, na której pokazane będzie, ile i gdzie znajdują się rowery do wypożyczenia, wcześniej można było tylko podejrzeć stacje.

System będzie działać przez cały rok. Zimą dostępnych ma być połowa rowerów. System Metroroweru będzie zintegrowany z biletami komunikacji miejskiej ZTM. Użytkownicy biletu okresowego będą mogli codziennie jeździć na Metrorowerze przez 30 minut bezpłatnie.
Źródło: wkatowicach.eu

 
Copyright © 2024 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.