Start Strona główna lista artykułów Mieszkanie+: państwo plus inwestorzy

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Mieszkanie+: państwo plus inwestorzy Drukuj
poniedziałek, 27 marca 2017 10:27

Dając Polakom narzędzia do długoterminowego oszczędzania, pozwolimy rynkowi szybciej i bardziej efektywnie zapełnić lukę na rynku mieszkaniowym - twierdzi wiceprezes BGK Nieruchomości SA.

Program Mieszkanie+ pozwoli na trwałe wzmocnienie polskiego rynku mieszkaniowego. Aby tak się stało, niezbędne jest zapewnienie finansowania w oparciu o tzw. REIT-y, czyli publiczne fundusze i spółki inwestujące w nieruchomości.

Jak budować więcej

Pomimo relatywnie stabilnego rozwoju sektora mieszkaniowego Polska nadal boryka się ze znacznym niedoborem mieszkań. Według różnych szacunków na rynku brakuje od 0,5 do 3 mln lokali, przy czym liczba ta może być jeszcze większa, jeśli weźmie się pod uwagę dodatkowych kilka mln mieszkań o stosunkowo niskim - w porównaniu z Europą Zachodnią - standardzie. Dość powiedzieć, że co piąty Polak mieszka bez centralnego ogrzewania, co dziesiąty nie posiada własnej łazienki, a co trzydziesty nie ma w domu bieżącej wody.

Więcej informacji: www.rp.pl

 
Copyright © 2020 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

Jakość powietrza na 1000-leciu