Start Strona główna lista artykułów Miasto docenia działalność Spółdzielni Mieszkaniowej "PIAST"

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Miasto docenia działalność Spółdzielni Mieszkaniowej "PIAST" Drukuj
środa, 09 maja 2018 08:47

Od kilku lat w Katowicach coraz ważniejszą pozycję w budżecie miasta zajmują działania realizowane w dzielnicach. Wysoka jakość życia w mieście oznacza w skrócie, że mieszkańcy lubią swoje miasto i chcą w nim spędzać czas wolny oraz mają dobry dostęp do rozmaitych usług – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic, i dodaje, że właśnie jakość życia to jeden z ważniejszych czynników decydujących o wyborze przyszłego miejsca studiowania czy tez zamieszkania. Dlatego w tegorocznym budżecie miasta na realizację Programu Zadań Społeczno-Gospodarczych w dzielnicach przeznaczone będzie ponad 710 mln zł. W ramach tej kwoty zostaną wykonane m.in. termomodernizacja budynków użyteczności publicznej, budowa dróg i parkingów, modernizacja budynków komunalnych, inwestycje dotyczące zagospodarowania terenów czy też zakupy inwestycyjne w szkołach.

 

Przedstawiciele Urzędu Miasta podkreślają, że dużą rolę w modernizowaniu i rewitalizowaniu katowickich dzielnic mają m.in. spółdzielnie mieszkaniowe. Wynika to z faktu, że zarządzają one bardzo dużymi zasobami. Przykładowo Spółdzielnia Mieszkaniowa „Piast”, operująca na katowickim os. Tysiąclecia, ma w swoim zasobie przeszło 8 tys. lokali zamieszkałych przez 25 tys. lokatorów. - W ramach wielu naszych działań dbamy m.in. o utrzymanie terenów zielonych czy też o staw Maroko. Chętnie angażujemy się także w realizację inwestycji z budżetu obywatelskiego. Jest to pewnego rodzaju synchronizacja działań miasta i spółdzielni. Zgłoszone przez mieszkańców inwestycje uzupełniamy o dodatkową zieleń, małą architekturę – ławki i kosze na śmieci, a place zabaw o dodatkowe urządzenia – mówi Michał Marcinkowski, prezes zarządu SM „Piast”.

Takich inwestycji w ostatnim czasie pojawiło się na Tysiącleciu bardzo dużo. Wśród przykładów można wymienić powstanie Osiedlowej Strefy Tenisowej na terenie SP 66, utworzenie „Zielonego Zakątka” pomiędzy blokami ul. Tysiąclecia 86b i 90, budowę miejsca wypoczynku i rekreacji między budynkami „Kukurydz” przy ul. Zawiszy Czarnego 2 i 9, nowe drogi rowerowe i stacje wypożyczalni rowerów miejskich. W tym roku zakończy się także warta 1,6 mln zł rewitalizacja wspomnianego stawu Maroko.

– Bez wątpienia władze SM „Piast” są dobrym przykładem tego, że aktywna współpraca z miastem służy przede wszystkim mieszkańcom i pomaga rozwijać daną dzielnicę. Cieszę się, że podobne podejście mają także przedstawiciele większości spółdzielni mieszkaniowych działających na terenie naszego miasta – podkreśla prezydent Marcin Krupa i przypomina, że tylko w tym roku ponad 40 inwestycji z budżetu obywatelskiego będzie realizowanych właśnie na terenach spółdzielczych lub zarządzanych przez katowicki TBS.

Spółdzielnie mieszkaniowe zapewniają mieszkańcom także bogatą ofertę kulturalno-‑rozrywkową, która uzupełnia działania miasta w tym zakresie. Przykładowo Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa, mająca w zasobach 19 tysięcy mieszkań, prowadzi sześć klubów osiedlowych, w których można uczęszczać m.in. na zajęcia muzyczne, sportowe, językowe czy też spotkania klubów seniora. Natomiast przy SM „Piast” działa Spółdzielczy Ośrodek Kultury, który prowadzi m.in. porady prawne, zajęcia z tańca nowoczesnego oraz baletu z elementami jazzu i musicalu.

Źródło: www.katowice.eu

 
Copyright © 2020 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

Jakość powietrza na 1000-leciu