Start Strona główna lista artykułów Szczyt Klimatyczny w Katowicach

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Szczyt Klimatyczny w Katowicach Drukuj
czwartek, 17 maja 2018 08:50

W dniach od 3 do 14 grudnia br. odbędzie się w Katowicach Szczyt Klimatyczny. Wydarzenie to będzie ogromnym wyzwaniem logistycznym oraz transportowym, do którego miasto przygotowuje się od ubiegłego roku. Z tej okazji Urząd Miasta na budynku przy placu kwiatowym uruchomił w ubiegłym tygodniu zegar odliczający czas do Szczytu. W środę zegar podawał, że do 3 grudnia pozostało 208 dni, co daje około 300 tysięcy minut. Według zapewnień przedstawicieli miasta Szczyt Klimatyczny w Katowicach to znacząca promocja stolicy naszego województwa. Na szczyt ma przyjechać około 40 tysięcy osób. Będą to goście z całego świata, a w trakcie szczytu właśnie w Katowicach zapadną znaczące dla klimatu i ekologii decyzje.

Wcześniej, bo 19 maja, w Katowickim Parku Leśnym odbędzie się Piknik “Ekoodpowiedzialnie”. W programie wydarzenia są liczne atrakcje dla całych rodzin m.in. konkursy z nagrodami, warsztaty ekologiczne, budowa ekoradiowozu z surowców wtórnych, rodzinna gra terenowa czy spektakl dla dzieci. W trakcie pikniku będą rozdawane sadzonki za elektrośmieci. Piknik rozpocznie się o godz. 11,00.

 
Copyright © 2020 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

Jakość powietrza na 1000-leciu