Start Strona główna lista artykułów Ruszył Metrobus na lotnisko w Pyrzowicach

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Ruszył Metrobus na lotnisko w Pyrzowicach Drukuj
środa, 14 listopada 2018 07:39

Metropolitalne autobusy na lotnisko ryszyły w trasę wczoraj w nocy. Metrobus do Pyrzowic to pierwsza transportowa zmiana w metropolii.


Pasażerowie chcący dotrzeć na Katowice Airport, mogą tam teraz dojechać bezpośrednio z Katowic, Gliwic, Zabrza, Bytomia, Piekar Śląskich, Sosnowca oraz z Będzina dzięki nowym liniom autobusowym.

Regularnie kursować będą 4 linie oznaczone symbolami: AP1, AP2, AP3 i AP4. Podróżni z Katowic będą mogli dostać się do Pyrzowic dwiema z nich. Dłuższa, AP2, będzie się zatrzymywała na przystankach: Katowice Dworzec – Katowice Sokolska – Katowice Strefa Kultury – Sosnowiec Dworzec PKP – Będzin Stadion. Bilet uprawnia nie tylko do dojazdu na lotnisko, ale – i to jest spore udogodnienie – do nielimitowanych przejazdów na terenie całej metropolii w ciągu jednego dnia. Przystanek końcowy zlokalizowany jest przed terminalami lotniska. Jest też bezpośredni autobus, który będzie ruszał z dworca i jechał bez przystanków bezpośrednio na lotnisko. Nowoczesne autobusy wyposażone są w klimatyzację i wi-fi.

Pełny rozkład jazdy dla wszystkich linii jest dostępny na stronie KZK GOP.

 

Źródło: katowice24.info

 
Copyright © 2020 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

Jakość powietrza na 1000-leciu