Start Strona główna lista artykułów Od 25 listopada duże ograniczenia w ruchu w związku ze Szczytem Klimatycznym

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od 25 listopada duże ograniczenia w ruchu w związku ze Szczytem Klimatycznym Drukuj
środa, 21 listopada 2018 11:29

Najważniejsze globalne forum poświęcone światowej polityce klimatycznej - 24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24) wraz z 14. sesją Spotkania Stron Protokołu z Kioto (CMP 14) – odbędzie się w Katowicach między 3 a 14 grudnia.


W wydarzeniu weźmie udział blisko 30 tys. delegatów z całego świata, w tym szefowie rządów oraz ministrowie odpowiedzialni za kwestie środowiska i klimatu. Szczyt zaplanowano w Spodku, Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz specjalnych halach wybudowanych m.in. na placu przed Spodkiem, przy NOSPR i przy Muzeum Śląskim.

W związku z wydarzeniem już we wrześniu i październiku zamknięto parkingi w Strefie Kultury (dostępne są tylko parkingi Muzeum Śląskiego - naziemny i podziemny, na oba wjazd jest od strony ulicy Dobrowolskiego). Wprowadzona zostanie też specjalna strefa obejmująca teren szczytu, zmieni się także organizacja ruchu w tym rejonie. Zmiany zostaną wprowadzone już w niedzielę, 25 listopada i będą obowiązywały aż do 17 grudnia.

Z ruchu kołowego wyłączone zostaną ul. Dobrowolskiego, Góreckiego, Olimpijska, Nadgórników, a 3 grudnia (w dniu rozpoczęcia szczytu) od godz. 16. również aleja Korfantego na odcinku od ronda do ulicy Katowickiej.

Na tym nie koniec ograniczeń. Zakaz ruchu będzie też obowiązywał dla pieszych na ulicy Olimpijskiej na odcinku od jej skrzyżowania z aleją Korfantego do skrzyżowania z aleją Roździeńskiego. Brak będzie również możliwości dojazdu do restauracji znajdującej się na parterze budynku KTW.

Dodatkowo ciąg ulic Dobrowolskiego, Góreckiego, Al. Korfantego, Olimpijska, Roździeńskiego, Rondo im. gen. J. Ziętka, Kopalniana, Ścigały, Nadgórników, Jerzego Dudy-Gracza objęta zostanie zakazem zatrzymywania. Natomiast na alei Korfantego na odcinku od ronda do ul. Olimpijskiej wyłączony z ruchu będzie prawy pas.

 

Więcej informacji o zmianach w ruchu, znajdą Państwo pod tym linkiem.

 

Źródło: katowice.naszemiasto.pl

 
Copyright © 2020 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

Jakość powietrza na 1000-leciu