Start Strona główna lista artykułów Od 1 grudnia zmienią się zasady parkowania w Katowicach

stat4u

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od 1 grudnia zmienią się zasady parkowania w Katowicach Drukuj
wtorek, 24 października 2023 07:00

1 grudnia br. zaczną obowiązywać zmiany dotyczące parkowania w centrum Katowic. Najważniejsze z nich to: utworzenie dwóch stref parkowania, tj. Strefa A (niebieska) w ścisłym centrum miasta oraz Strefa B (zielona) na obrzeżach centrum oraz wprowadzenie korzystnych dla mieszkańców abonamentów.


Od 2 listopada będzie można składać elektronicznie wnioski o wyrobienie Parkingowej Karty Mieszkańca, Parkingowej Karty Przedsiębiorcy. Ponadto katowiczanki i katowiczanie niezamieszkujący stref płatnego parkowania będą mogli wykupić preferencyjne abonamenty. Na stronie parkowanie.katowice.eu zamieszczone są kompleksowe informacje opisujące wprowadzane zmiany.

Celem wprowadzania nowych zasad parkowania jest ograniczenie napływu pojazdów spoza Katowic do Śródmieścia. Pozwoli to ograniczyć całodzienne parkowanie w centrum Katowic przez gości spoza miasta. Tym samym katowiczanki i katowiczanie, a w szczególności osoby zamieszkujące strefy płatnego parkowania, szybciej znajdą miejsce, w którym będą mogły pozostawić pojazd.

Pod adresem parkowanie.katowice.eu można znaleźć informacje dotyczące wprowadzanych zmian z perspektywy osób parkujących w Katowicach – mieszkańców stref parkowania, mieszkańców spoza stref i osób, które do Katowic dojeżdżają z innych miejscowości. Ponadto na portalu można znaleźć informacje dotyczące kontroli i wysokości opłat w momencie, gdy nie zapłacimy za parkowanie.

Informacje pojawią się także na plakatach w klatkach schodowych budynków objętych obszarem nowej strefy parkowania oraz w informatorze miejskim „Nasze Katowice". Kampania informacyjna to krok poprzedzający rozpoczęcie sprzedaży abonamentów, która rozpocznie się 2 listopada, na stronie internetowej spp.katowice.eu. W większości standardowych przypadków wszelkie formalności będzie można załatwić online. Z kolei chęć wykupienia tzw. kopert będzie wiązała się z koniecznością osobistej wizyty w Dziale Nadzoru Strefy Parkowania MZUiM przy ul. Warszawskiej 19. Każdy kupujący abonament musi pamiętać o tym, że uprawnienia wejdą w życie od 1 grudnia. Więc wcześniejszy zakup abonamentu nie uprawnia do parkowania w listopadzie.Źródło: katowice.eu


 
Copyright © 2023 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast" w Katowicach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.